Nasıl Aldatıyorlar

       Ülkemizde ve Dünyada ticaretin %45 arık sanal ortam dediğimiz internet üzerinden yapılmaya başlamıştır. Tabi bununla birlikte sahtekarlıklarda bunların peşinden gelmeye başlamıştır. Biz GÜL ÇİÇEK SARAYI olarak sizleri kendi mesleğimizin doğrultusunda yapılan aldatmacaları sizlerle paylaşmak istedik ve bunları aşağıda elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık.

  Dikkat ediyorsanız web sitelerinde o kadar güzel çiçek resimleri varki beğenmemeniz imkansız. Haliyle bende dahil çok güzel ürünleri beğeniyoruz. Peki bu beğendiğiniz ürünleri gerçekten satın alıyormuyuz ??? işte sormamız gereken soru bu. E Ticaret Çiçekçi bazlı sitelerde güzel resimlerle birlikte uygun fiyatlar göze çarpmaktadır. Kendinize önce bunun nasıl olabileceğini sormalıyız ve sorgulamayız.

  Öncelikle Çiçek Sepeti, 444 Çiçek ve benzeri firmalar heryere çiçek gönderimi yaparken o bölgelerde bulununan çiçekçileri kullanırlar. Bu bölgelerde bu tarz firmalara iş yapan çiçekçiler genelde kalitesiz işçiliğe ve kötü ürünlere sahip çiçekçilerdir. Sebebide gerçekten kaliteli ve taze ürünleri bulunan çiçekçiler bu tarz firmaların bu fiyatlara çiçeğin yapılamayacağını bilmektedirler. Am web sitesinden ürün alan müşteri bunu dikkate almaz alsa bile UCUZ ÇİÇEK fiyatına aldanmayı tercih eder. Siz aslında çiçeği değil resmi satın aldığınızı daha sonra anlayabilirsiniz.Onlar için önemli olan ilk öncelik sizin KREDİ KART'nızdan parayı almaktır. Daha sonra giden çiçeğin neye benzediği yada kalitesi umurlarında değildir. Dikkat edin ürünü satın aldıktan sonra kesinlikle sizinle ilgilenmezler ve umursamazlar. Onlara ulaşmak için her yönü denesenizde  boşuna çabalamaktan öte geçmez. Haklı olarak bunlara nasıl aldanmamayı  başarabiliriz sorusu aklınıza gelecek. Bunu anlamakta çok basit yöntemleri var aslında o yöntemlerde kısa başlıklarla sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  Gül Çiçek Sarayı olarak yapmanız gerekenlerin en başında gelen işlem şudur. 

  • Çiçek gönderirken gönderdiğiniz bölgenin çiçekçi firmalarını bulmanız. Bunu yapmakta çok basit kuralları vardır. öncelikle mesala Gebzeye çiçek göndermek için arama motorlarına gebze çiçekçi veya gebzede çiçekçi kelimeleri yazdığınızda karşınıza bir dolu firma çıkar. Burda dikkat etmeniz ilk kural Firmanın yazılı olduğu sabit telefon numarasıdır. Kocaeli için alan kodu ( 0262 ) ile başlar bunun dışındaki alan kodları başka illere aittir.
  • Çiçekçi firması eğer bulunduğunuz bölgeyi tanımıyorsa bilinki göndermek istediğiniz bölgedeki bir çiçekçi değildir.
  • Telefon açtığınızda sizinle ilgilenirken adres vermeden önce yakınlarındaki bilinen yerleri söyleyerek çiçekçi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz...
  • Cep telefon numaralarına rağbet etmeyiniz. En büyük aldatmacılık bunlar üzerinden gerçekleşebiliyor.

                                                                                                               
Bu kategoride ürün bulunamadı.